Site Builder

Beskid Sport Arena

✔ Beskid Sport Arena


To był piękny, słoneczny i niestety ostatni weekend (31.03-02.04) narciarskiego sezonu ZASADNICZEGO 🏂⛷

Jesteśmy najdłużej działającą stacją w regionie.

Impreza "Szusy w bikini Beskid Sport Arena" udała się rewelacyjnie. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.


Widzimy się w okresie Wielkanocnym.

Dołożymy wszelkich starań, aby była możliwa u nas wielkanocna jazda na nartach ❄️❄️❄️


W okresie letnim ośrodek będzie czynny.

Czeka na Was Kolej Linowa Beskid, Gastronomia na 840 m, Tor Grawitacyjny Tatrabob, Wyciąg Narciarski WN2 z Igielitem oraz kilka nowych atrakcji.


Pracujemy dla Was. Ponieważ ośrodek jest całoroczny, nie mówimy słowa "Koniec". Krótka przerwa i lecimy dalej.

W ciągu najbliższych dni podsumujemy miniony sezon materiałem filmowym, zdjęciowym, będą też niespodzianki z Waszym udziałem.


Dziękujemy serdecznie każdemu z Was za odwiedziny BSA.

To Wy tworzycie atmosferę i klimat naszej stacji.

Pozdrawiamy serdecznie.

Witamy w nowo powstającym ośrodku sportowo-rekreacyjnym Beskid Sport Arena. Obiekt został zaprojektowany z myślą o całorocznym uprawianiu sportu i turystyki. Budujemy tereny narciarskie przeznaczone dla osób o wszystkich stopniach zaawansowania: od początkujących do profesjonalistów. W sezonie letnim atrakcjami obiektu będą trasy: igielitowa dla narciarzy i rowerowa a także ścianka wspinaczkowa. Nowoczesny, grawitacyjny tor saneczkowy będzie czynny przez cały rok. 
Łączna powierzchnia obiektu wynosi 15 hektarów. Przygotowanie inwestycji rozpoczęło się w lipcu 2012 roku. Wszystkie prace projektowe wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych zrealizowała firma MOSTY KATOWICE. Roboty budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2014 roku.
Beskid Sport Arena mieści się się w Szczyrku, na końcu doliny Biłej, naprzeciw hotelu KLIMCZOK. W sąsiedztwie obiektu znajduje się przystanek autobusowy. 
W celu zapewnienia odpowiedniego standardu przyległej do obiektu infrastruktury drogowej Inwestor na własny koszt podjął się budowy ulicy Grzybowej na odcinku 200 m wraz z przełożeniem potoku Biła i budową nowego mostu. Inwestor zabezpieczył również niezbędne powierzchnie terenu pod miejsca postojowe dla klientów. Będzie można korzystać z 6 placów postojowych mogących łącznie pomieścić 400 pojazdów. 
Beskid Sport Arena została wyposażona w całkowicie automatyczny system produkcji śniegu firmy SUPERSNOW. Nasz system składać się będzie z 30 stacjonarnych armat, sterowanych stacjami pogodowymi. Posiada on dwa zbiorniki na wodę o łącznej pojemności 11 tysięcy m3, wyposażone w systemy napowietrzania i chłodzenia. Dostawa wody zapewniona została poprzez wybudowanie przez Inwestora 1,5 km wodociągu. Umowę na dostawę wody zawarto z firmą AQUA SA. 
Ośrodek docelowo będzie posiadał 6 tras narciarskich o łącznej długości 3,5 km i powierzchni 12 ha. Stopień trudności tras jest zróżnicowany i umożliwia korzystanie z obiektu wszystkim narciarzom, zarówno początkującym jak i zaawansowanym. Dla osób uczących się przeznaczono komfortową trasę nr 2. Flagową trasą ośrodka jest niebieska trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcją jest 50 metrowy tunel, umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod trasą nr 5. Bardziej zaawansowani klienci będą mieli do dyspozycji dwie trasy czerwone o numerach 3 i 4 oraz trasę nr 5, oznaczoną kolorem czarnym, poprowadzoną wzdłuż kolei linowej. Trasa nr 5 jest typową trasa slalomową o nachyleniach dochodzących do 45%. Parametry trasy umożliwiają uzyskanie homologacji FIS dla slalomu specjalnego wszystkich kategorii a także dla giganta kategorii juniorskich. Wszystkie trasy zostaną wyposażone w instalację oświetleniową. 
Łączna przepustowość kolei i wyciągów wyniesie 4500 tys. osób na godzinę. Kolej linową i wyciągi dostarcza nam słowacka firma TATRALIFT. Głównym urządzeniem jest sześcioosobowa, wyprzęgana kanapa, wyposażona w podgrzewanie siedzeń i osłony przeciwwiatrowe. 
Projekt areny przewiduje dwa budynki stacyjne : na dole i szczycie areny. W budynku dolnym zlokalizowane zostały : stacja napędowa kolei linowej, urządzenia infrastruktury technicznej, kasy biletowe, wypożyczalnia i serwis sprzętu sportowego, szkoła narciarska oraz biuro obsługi klienta. Budynek górny pomieści między innymi restaurację, dyżurkę GOPR i atrakcyjny górski hotel. 
Ośrodek zostanie wyposażony w system kontroli dostępu firmy SKIDATA.
Otwarcie ośrodka -  grudzień 2016 roku. 

Mapa

Beskid Sport Arena

KARNETY TERMINOWE

CENNIK MARCOWY

SEZON (do 05-03-2017)

"Fresh snow 3 h” (7:00 - 10:00) | 50 zł
„Dzień wiosenny” (7:00 - 14:00) | 70 zł
„Po 9:00” (9:00 - 14:00) | 50 zł

Zniżki 20%: Dzieci poniżej 15 lat,
Seniorzy powyżej 65 lat oraz grupy powyżej 20 osób.
Dzieci poniżej 120 cm wzrostu: karnet gratis

Dzień Kobiet - wszystkie Panie GRATIS

BILETY

KOLEJ LINOWA "BESKID"

 wjazd i zjazd | 18 
przejazd w jedną stronę | 10 


 

TATRABOB
czynny - tylko weekendy

1 zjazd | 6 zł

TAŚMA "IGNACY"
*nieczynne*

1 zjazd | 3 
5 zjazdów | 10 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z BILETÓW I KARNETÓW BESKID SPORT ARENA W SZCZYRKU

na www.beskidsportarena.pl

Najnowocześniejszy
ośrodek narciarski

Beskid Sport Arena